2019-2020 Tournament Results

 

SPONSORED MONTHLY TOURNAMENTS

 

Power Squadron Off Shore

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Christina Malafy  Dolphin 35.6
Tale Chasers
Jim Stelzer  King 23.3

March Madness In Shore

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Jim Lutz Spanish 5.6
Tale Chasers
Tania Teke Mangrove 3

March Madness Off Shore

 Angler
 Fish
 Weight
Tale Chasers
Sue Stelzer Tuna 6.9

Centennial Bank Mangrove

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Steve Flood Mangrove 3.1
Tale Chasers
John Fruhmorgen – 1st Place Mangrove 2.1
Joe Schmidt – 2nd Place Mangrove 1.6

Queen Conch Grouper

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Dave Burnett – 1st Place Grouper 10.4
Steve Flood – 2nd Place Grouper 10.2
Tale Chasers
Dan Ayscue Grouper 6.4

Havana Jacks Snapper Mix

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Steve Flood – 1st Place Yellowtail 1.8
Mangrove 2.9
Sue Stelzer – 2nd Place Yellowtail 0.8
Mangrove 1.8
Tale Chasers
Jim Stelzer Yellowtail 0.07
Mangrove 1

Florida Air Combo

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Cindy Casey – 1st Place Spanish 3.8
King 20.5
Frank Gessel – 2nd Place Yellowtail 3.9
King 5.3
Tale Chasers
Jim Stelzer – 1st Place Spanish 1.7
King 23.3
David Faulkner – 2nd Place Mangrove 2.5
King 5.8

Captain Hooks Mackerel

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Tom Casey Spanish 5.6
Larry Eliasen Cero 5.1
Jim Stelzer King 23.3
Tale Chasers
David Faulkner King 6.3
Jim Lutz Spanish 4.4
No Entry Cero

Centennial Bank Yellowtail Classic

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Steve Buckeridge – 1st Place Yellowtail 4.8
John Luciano – 2nd Place Yellowtail 3.6

Sparkys Fish for Food

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Geza Zoller – 1st Place Mangrove 2.1
John Fruhmorgen – 2nd Place Mangrove 1.9
Jim Lutz – 3rd Place Mangrove 1.2

Franks Grill Mangrove

 Angler
 Fish
 Weight
Championship Division
Frank Gessel – 1st Place Mangrove 3.9
Greg Saeger – 2nd Place Mangrove 3.6
Tale Chasers
Tania Teke – 1st Place Mangrove 3
Pat Stewart – 2nd Place Mangrove 2.2